Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Geri dönüşüm ahşap çıtalar ile Birdseye tarafından Hamptons konutunu kaplıyor.

Geri dönüşüm ahşap çıtalar ile Birdseye tarafından Hamptons konutunu kaplıyor.
  • 25 Ekim 2022, 20:26

Geri dönüşüm ahşap çıtalar ile Birdseye tarafından Hamptons konutunu kaplıyor.

Vermont mimarlık stüdyosu Birdseye , bir Hamptons kulübesini yerel, geleneksel binalarda aydınlatma ve havalandırma için kullanılanlara dayanan ince ahşap çıtalarla sardı.

Proje 2020'de tamamlandı ve Long Island'ın Güney Çatalında , Sagaponack kasabasında yer alıyor.

Bugün bölge çoğunlukla New Yorklular için lüks bir sığınak olarak bilinirken, mimarlık stüdyosu Birdseye , bölgede bulunan bazı geleneksel yapılardan ilham aldı.

Stüdyo, "Sagaponack, New York'un mimari bağlamı, modernizm, çağdaş incelik, tarihselcilik ve kırsal tarım arazilerinin benzersiz bir katmanlaşmasıdır" dedi.

Lathhouse, bölgenin yerel tarım tarihinden ilham alan ve kavramsal olarak etkilenen bir evdir.

İnce ahşap çıtalar tüm evi kaplayarak, aynı anda barınak ve doğal havalandırma sağlaması amaçlanan tarihi yapılardan ipuçları alıyor.

Dış cepheyi oluşturan ahşap çıtalar eski çitlerden yeniden tasarlandı. Bu seçim, zamanla çevredeki binalarınkini yansıtacak bir patina geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Birdseye, "Yıpranmış ahşap kaplamanın tekil dış malzemesi, kırsal alanlardaki ahırları ve ek binaları anımsatan zamansız bir patinayı yansıtıyor" dedi.

"Lathhouse'un mimarisi kavramsal olarak, havalandırmaya izin verirken güneş ışığını azaltmak için aralıklı olarak yerleştirilmiş ahşap çıtalardan veya çıtalardan oluşan geleneksel bir üçgen çatılı çiftlik yapısı olan adını taşıyan çıta evinden esinlenmiştir."

Stüdyo, "Bu ahşap detay, en çok mısır beşiklerinde, kurutma ahırlarında ve hayvan barınaklarında da bulunur" dedi.

Sitede iki bina bulunur, bir rezidans ve bir havuz evi. İkincisi, ev ve tenis kortu arasında oturur ve açık oturma alanına gölge sağlayan geniş bir konsol ile karakterize edilir.

Ana rezidans, birçok çocuğu barındırabilecek bir ranza da dahil olmak üzere üç katlı ve yedi yatak odasına sahiptir.

Ziyaretçiler, çift yükseklikte bir yaşam alanının mülkü çevreleyen tepelerin manzarasını sunduğu ortada giriyor.

Zemin katta bir misafir yatak odası bulunurken, geri kalan alanlar evin ortak alanları tarafından işgal edilmiştir.

Açık konseptli mutfak, oturma ve yemek odası, mülkün batı ucuna demir atıyor ve büyük bir çıkıntı ile örtülü başka bir açık yemek alanına açılıyor.

Birdseye, "Kullanılabilir cam duvarlar, oturma odasından büyük bir taş terasa açılıyor ve mutfak, ahşap çıtalı, çardak kaplı bir sundurmaya açılıyor" dedi.Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM